«من» به قدرت رسید


برای شناخت بیشتر با تاریخ و تمدن اروپا از رنسانس (قرن 15) تا دوره روشنگری (قرن 18). برای کسانی که در روز وقت کمی دارند اما علاقه به آشنایی با تاریخ غرب را دارند  حتی کسانی که علاقه به تاریخ ندارند! کتاب بسیار پرسودی است چون به سادگی تاریخ آن دوره از اروپا را توضیح داده که برای همه جذاب میباشد.


خلاصه کتاب:

مبنای فکری فرهنگ غرب از دورهی رنسانس شکل گرفت. رنسانس به معنای بازگشت است. بازگشت به ارزشهای روم و یونان باستان. این بازگشت بر همهی زمینهها از جمله سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، و مذهبی و دیگر زمینهها تأثیر گذاشته بود. اما دوره رنسانس هم چندان قوی نبود که پایدار بماند و وقایعی شکل گرفتند که به آغاز دورهی روشنفکری انجامید. برای آشنایی با تاریخ اروپا کتاب بسیار خوبی است، حتی برای کسانی که اشتیاق چندانی به کتابهای تاریخی ندارند.


بریده ای از کتاب :

رنسانس با آشوبهای سیاسی هم راه بود و اروپا دوره ناآرامی را گذراند. این ناآرامیها هزینهای بود که مردم اروپا برای رهایی از حکومت کلیسا میپرداختند. حاکمان، کاتولیک یا پروتستان مذهب بودند، اما نمیخواستند براساس قوانین کلیسا و دیانت حکومت کنند. بورژوازی هم کاملا مسلط شده بود و مردم میخواستند بدون قید و شرط پول درآورند و دیگر قوانین دست و پاگیر کلیسا را نمیپسندیدند. تجارت پر رونق شده بود و جنگ‌ها بیشتر بر سر مستعمرات و برای به دست آوردن طلا و سرزمین‌های جدید پیش میآمد. صفحه 73.


  • نمک کتاب
سلام
ممنون از معرفی کتاب
وبتون دنبال شد
خوشحال میشم به ما هم سری بزنید و ما را دنبال کنید
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی

نمکتاب

یک وبلاگ متفاوت و جذاب برای آشتی با کتاب

قدمی برای تحول مطالعه کشورمان!

هر ایرانی؛
باید برای یکبار هم که شده این کتاب هارا بخواند: ja_ketab_i@
کتابای خوبی که فکر میکنیم باید به دست همه برسه به اشتراک بگذاریم♻️ ketab_gardon@
#من_یک_ایرانی_اصیلم

معرفی کتاب + فروش اینترنتی کتاب: ketabduniiieman@
معرفی کتاب + یک جرعه نقد: Vitrin_Mah@
پویش کتابخوانی: ketab_gardon@آرشیو مطالب
Designed By Erfan Powered by Bayan